loraas.com


To døgn til vårt eventyr starter

Nå har det kribla i magen lenge, og hvordan blir det å kaste loss? Det kan kanskje være litt vanskelig å tenke seg hvordan dette blir, ta farvel med familie og venner for lang tid? Det betyr ikke at vi ikke skal snakke sammen men tilstedeværelsen blir annerledes når vi er et annet sted alltid. Vi to ombord vil møte nye steder, mennesker og utfordre oss selv kontinuerlig. Et lite eksempel, hvordan komme i land når vi enten har ankret opp eller ligger på bøye! For vår del i disse ukene har det vært en interssant opplevelse bare nå. Vi ligger på bøye nå i dag og det byr jo hver dag på en ny liten erfaring. Er dert høyvann eller lavvan, sol eller regn? I dette tilfelle må vi løse utfordringer der og da. For min del tror jeg at intellektet har gått av det. Å gå i det samme daglige mønsteret med faste gjøremål - dag ut og dag inn kan for noen være en viktig trygghet, men for vår del ombord blir det mindre av det. Vi vil i stor grad være i en slags bevegelse - både i bokstavelig forstand men også mentalt.
Vi har nå bodd i båten i snart fire uker så her begynner alt å være på stell. Vi trives ombord og har på mange fått det slik vi ønsker det. Det gir en ekstra deilig følelse å vokne om morgenen, sola skinner og havet speiler seg i morgensolen. Det er stille og rolig omkring oss. Knapt en måke som prøver å hilse "god morgen". Bølgeskulvp og rolige bevegelser i båten. Denne opplelvelsen og følelsen er den samme som jeg har om sommeren når vi er på seiltur. Det gir meg et ekstra puff selv om jeg sykler på jobb rett etterpå.
For min del har jeg prøvd å være litt turist her omkring på Bygdølandet - et trivelig turområde som kan anbefales til flere å prøve. Her er det tilrettelagt med gode turveier og god skilting. Mange serverdigheter også å få med seg. Å starte turen med å ta båten fra Rådhuskaia - båt nr 91. - gir allerede en følelse av å skulle på en annerledes reise. Man beveger seg på en annen måte. Turen tar 15 min og er en trivelig reise, både i regn og sol.
Nå er det to døgn igjen.... Vi både gleder og gruer oss, men først av alt er vi lykkelige for at vi har denne muligheten til å ta denne reisen sammen. Det er opptil oss å skape et godt innhold på dette året - uansett. Vi skal ta vare på hverandre og gi hverandre den god opplevelsen.

Kommentarer

Naboen fra Sandstuv 2 C

Bon voyage,
vi ønsker dere begge en god tur. Vi fikk ikke sagt dette før dere flyttet i båten og synes at det er rart at dere ikke er her.
Viønsker dere all mulig lykke på turen og dersom det er noen ville fester i huset så skal jeg gi dere beskjed (bare tuller).

Ole og Else

Egersund

Hei Geir Ove
Vi kommer til å komme til Egersund. Du er hjertelig velkommen på besøk hilsen oss ombord

turen over til scotland

jeg ville godt opp til Egersund, før dere går over til scotland. Det blir litt lebger, men du får en mye finere vinkel på vinden, og en mindre slitsom seilas.
Og så hvis du er her innen 30 Juni, så får jeg besøkt dere også.

Hilsen
Geir ove

Forbredelser til langtur

Vi har bestemt at vi skal ta turen over Atlanteren til Karibia og tilbake igjen til "gamlelandet" i perioden juni 2010 til august 2011.

Her vil vi dele noen av våre forbredelser og aktiviteter fram mot avreise med dere.

Tagger

Man Tir Ons Tor Fre Lør Søn
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30